YKS (TYT ve AYT) Hazırlık

Kabataş Eğitim Etüt merkezlerinde öğrencinin akademik hayatını belirleyecek olan 12. sınıflara özgü, hem okul derslerine destek sağlayacak hem de TYT ve AYT’ye tam anlamıyla donanımlı hale getirecek özellikte programlar uygulanır. Test pratiğini arttırmak, performansı ölçmek ve eksik bilgilerin tespit edilebilmesi için sık sık deneme sınavı uygulanır. Tespit edilen eksikleri gidermek için alınabilen 12. sınıf özel ders önemli avantajlar sağlayabilir.

Eğitim programı ağustos ayının ikinci haftası hızlandırılmış bir programla başlar. Dersler; pazartesi, salı, çarşamba, perşembe, cuma ve cumartesi günleri hızlandırılmış programda 4’er saat yapılır. Okulların açılışı ile alternatif programlara geçilir. Haftada 16 Saat ders verilir. Her öğrenci hedef alanına göre her dersten 5 soru bankası alır ve sınava kadar bitirir. 12. sınıf Beylikdüzü etüt merkezi üniversiteye hazırlık odaklıdır, programlanan derslere ve sınavlara tüm öğrenciler; ekstra çalışma, etüt, ödev tamamlama ve soru analiz derslerine ise belirlenen öğrenci ya da gruplar mutlaka katılmalıdır.

Ekstra etüt ve ek çalışmalar öğrenci ya da grubun ihtiyacına göre belirlenir. Etüt merkezlerine sürekli devam edemeyen ya da eksiklerini tamamlamak isteyen, kişisel olarak takviye yapmak isteyen öğrenciler için, 12. sınıf Beylikdüzü özel ders ve 12. sınıf Büyükçekmece özel ders alternatifleri sunulur.

Kabataş Eğitim ve Danışmanlık kuruluşumuz, öğrencilerin ve ebeveynlerinin bu stresli dönemlerinde başarı hedeflerini tutturma heyecanlarına hassasiyetle yaklaşarak çözüm önerileri sunar.

TYT - AYT hazırlıkta her alanda öğrenim gören öğrenci 25.000 soru çözme zorunluluğu bulunmaktadır.