Özel Dersler

Öğrencilerin eğitimlerine ek olarak ihtiyaç duyulan Türkçe, Türk Dili ve Edebiyatı, Matematik, Fransızca, Matematik, Fizik, Kimya ve Biyoloji gibi derslerde öğrencilere birebir olarak tamamlayıcı ve takviye özel ders eğitimi sunuyoruz. Kabataş Eğitim ve Danışmanlık Merkezi olarak, özel ders alanında yoğun bir mesai harcayarak akademik bir eğitim programı sunuyoruz.

Öğrencilerimizi kendilerinin veya ebeveynlerinin belirlediği branşlardaki yaşadıkları eksikliklere karşı daha donanımlı hale getiriyoruz. Sınavlara hazırlık ve okul eğitimine takviye olarak sunduğumuz özel derslerimiz birebir eğitim şeklinde sizlere sunuluyor. Öğretmenler ile doğrudan etkileşime geçen öğrenciler özel dersin avantajlarından da yararlanabiliyorlar.

Veliler ve öğretmen tarafından belirlenen derslere özel takviye çalışma programları, eğitim ile alakalı yapılan geri bildirimler sayesinde daha verimli ve işlevsel bir hale geliyor. Özel ders, öğrencilerin zayıf ve eksik kaldığı alanlarda yararlanabileceği bir eğitim programıdır.

Birebir Sonuç Odaklı Yaklaşım

Özel derslerin 1 saatlik olanlarının dahi 5-6 saatlik bir sınıf dersine karşılık olduğu unutulmamalıdır. Öğretmenler, özel ders kapsamında öğrenci ile birlikte birebir iletişim içerisinde olduğu için o öğrenci ile empati kurarak, hangi çalışma metoduna ihtiyacı olduğunu tespit eder. Ayrıca gerekli görülmeyen ve öğrencinin iyi olduğu konular hızlıca geçilir. Böylelikle zaman, tespit edilmiş olan eksik noktalara doğru yoğunlaştırılır. Özel dersler, öğrencilerin sorumluluk duygularını da geliştirir.

Kendine güveni artan öğrenciler, daha rahat bir şekilde dersleri ile ilgili soru sorabilmeyi öğrenirler. Birebir uygulanan özel derslerde öğrenciler konuya doğrudan yaklaşabilirler. Özel ders alan öğrencilerin eğitim aldığı alana olan ilgisi de artmaya başlar. Başarısızlık ve motivasyon eksikliği özel dersler sayesinde ortadan kalkar.

Kalabalık sınıfların aksine birebir eğitim alan öğrenciler, kendilerine uygun olan konu anlatım dokümanları ve testleri ile eğitim hayatında bir adım daha öne çıkmayı başarır.