LGS Hazırlık Kursu

Beylikdüzü Kabataş Eğitim ve Danışmanlık Merkezimiz, Lise Giriş Sınavı hazırlık sınıflarıyla öğrencilerin en stresli yılını disipline ediyor, yoğun eğitim programıyla her öğrencinin sınava hazır olmasını sağlıyor. Merkezimizin LGS hazırlık kursları 4 – 6 kişilik sınıflarda gerçekleştiriliyor. Öğrencilere ezberci eğitimi değil anlamayı, öğrenmeyi ve yorumlamayı öğreten kurs merkezimiz, LGS hazırlık kitapları ile bilgilerin pekişmesinde etkili rol oynuyor.

Beylikdüzü LGS hazırlık kursları olarak pandemi sürecinde sekteye uğrayan eğitimi öğrenciler için destekleyici ve tamamlayıcı hale getiriyor, online & yüz yüze & birebir özel derslerle sınava hazırlığı devam ettiriyoruz. Öğrencilerin sınav psikolojisini çok yönlü ele alan eğitmenlerimiz, derslerin aksamaması ve öğrencilerin stres yaşamaması için yoğun çaba gösteriyor.

Ara Sınıflara Özel Destekleyici LGS Hazırlık

Liseye Giriş Sınavı 8. Sınıfta gerçekleşen bir sınav olmasına karşın öğrenciler 6 ve 7. Sınıflardan itibaren LGS hazırlıklarına başlıyor, temel oluşturuyor. Beylikdüzü Kabataş Eğitim Merkezimizde sadece 8. Sınıflara özel değil ara sınıflara özel sınıflar da bulunuyor. 7. Sınıf lgs'ye hazırlık kursu arayanlar merkezimizin kursuyla sınav hazırlıklarına başlayabiliyor. Erken başlayan sınav hazırlığı okuldaki akademik başarıyı da artırıyor, öğrencilerin nitelikli bilgiyle liseye geçişine zemin hazırlıyor.

Etüt merkezi olarak öğrencilerimize LGS hazırlık setleri sunuyor aynı zamanda ise 6, 7 ve 8. Sınıflara özel “Ara Değerlendirme Sınavı, İzleme Sınavı ve Konu Tarama Testleri” uyguluyoruz. Bu testler öğrencilerin sınava hazırlıklarında hangi derslerde, hangi konularda eksikleri olduğunu gösteriyor, yeni çözümler üretmemizi sağlıyor.

Binlerce Farklı Soru Tipi ve Sınav Motivasyonu

Lise Giriş Sınavı’na hazırlanan tüm öğrencilerimize farklı kaynaklardan toplam 12 bin soru çözdürüyoruz. Öğrencilerin farklı soru tipleri görmesini önemsiyor, bilgilerini pekiştirmeleri ve eksik oldukları alanları keşfetmeleri için destekliyoruz. Sınavda soru gelecek olan tüm dersler için binlerce soru hazırlıyor, öğrencilere çözdürüyoruz. Öğrencilerimizin sınav deneyimi yaşaması içinse LGS hazırlık testleri uyguluyor, LGS hazırlık kitap önerileri ile yeni kaynaklarla tanışmalarına yardımcı oluyoruz.

Sınava hazırlanmanın ne kadar stresli ve yorucu olduğunu bilen eğitim merkezimiz, öğrencilerin motivasyonunu kaybetmemesi için eğlenerek öğrenme metodu uyguluyor, öğrencilerin psikolojik açıdan kendini rahat hissetmesini sağlıyor. Öğrencilerin ilk kez ciddi bir sınavla karşı karşıya geleceğinden test çözme teknikleri konusunda öğrencilere yol gösterici bilgiler aktarıyoruz.

Tüm öğrencilerimizin sorumluluk bilinciyle sınava hazırlanmasını, bilgiyi gerçekten öğrenmesini ve yorumlayabilmesini hedefliyor, yüksek bir enerjiyle okula ve sınava yönelik kurs programları veriyoruz. Sizleri eğitim kurumumuza eğitmenlerimizle tanışmaya, çocuklarınızın geleceği için bir adım atmaya davet ediyoruz.