9. ve 10. Sınıflar

Kabataş Eğitim ve Danışmanlık olarak amacımız; 9.-10. sınıf etüt çalışmalarımız ile öğrencilerin zorlu lise süreçlerine entegre olmalarına yardımcı olmak, okul müfredatına destek olmak ve sağlam bir TYT temeli oluşturmaktır. Kuruluşumuzdaki 9.-10. sınıf Beylikdüzü etüt merkezi öğrencilerine okul + sınav ağırlıklı program uygular. Yıllık ders dağılımının %65’i okul müfredatına, %33’ü ise sınava hazırlık programına ayrılmıştır.

Eğitim modelimiz lise programlarını üniversiteye giriş sınavına hazırlık aşamaları ile harmanlamak bunu da zengin dokümanları ve deneyimli eğitimci kadrosu ve modern teknoloji ve bilişim teknolojilerini kullandırma becerisiyle öğrencilerin potansiyelini güçlendirmeye dayanır.

Eğitim-öğretim yılı başında öğrencinin bilgi düzeyini ve sınav performansını ölçmek amacı ile akademik başarı testleri ile mesleki ve psikolojik testler uygulanır. Değerlendirmelerden sonra öğrenciler başarı ve algı düzeyi birbirine yakın öğrencilerden oluşan maksimum 8 kişilik grup seçenekleri ile uygun sınıflara yerleştirilir.

Rutin dersler dışında 9-10. sınıf özel ders kapsamında; Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Fransızca Matematik, Fransızca Fizik, Fransızca Kimya, Fransızca Biyoloji, İtalyanca Matematik, İtalyanca Fizik, İtalyanca Biyoloji, İtalyanca Kimya ayrıca talep edilebilir. 9.-10. sınıf Beylikdüzü özel ders ve 9.-10. sınıf Büyükçekmece özel ders organizasyonları randevulu sistemimiz ile programlanır.

Kabataş Eğitim, öğrencilerini sıkıcı dershane ortamında ezbere dayalı eğitim modeli ile değil, animasyonlar, simülasyonlar, videolar, sunumlar, ölçme-değerlendirme modülleri ile yapılan modern öğrenme metotlarını kullanarak eğlenceli bir şekilde beceriler kazandırmayı amaçlar.