6. ile 7. Sınıf Kurs ve Özel Ders

Eğitim sürecinde bazı dönüm noktaları vardır. İlk ve orta eğitim dönemi üniversite eğitimine zemin hazırladığı için bu dönüm noktalarından kabul edilir. Özellikle sayısal derslerdeki başarılar bu dönemde alınan eğitimle doğrudan ilgilidir. 6. ve 7. Sınıf dönemine gelen öğrenciler için okulda verilen eğitim haricinde takviye eğitim desteğine ihtiyaç duyulur. 6, 7 ve 8. Sınıfların yıl sonu not ortalaması Liseye Giriş Sınavı (LGS) kapsamında önem taşır. Müfredattaki derslerin yoğunluğu, okul takvimi ve sınav kaygısı ek ders almayı bir noktada zorunluluğa dönüşür. İyi bir liseye giden öğrenciler ve aileler bilir ki çocuğu üniversite zamanında hedeflediği okul ve bölümü kazanacaktır. İşte bu yüzden 6 ve 7. Sınıf seviyesindeki çocukların okul derslerinde başarılı olması için zayıf derslerden özel ders alınmalıdır.

7. Sınıf Özel Ders ve Kursları

7. sınıfa giden bir öğrenci Türkçe, matematik, fen bilimleri, sosyal bilgiler, yabancı dil, din kültürü ve ahlak bilgisi gibi sayısal ve sözel dersler alır. Her hafta ortalama 35 saat ders alan öğrenciler için bu seviyedeki en önemli dersler fen, matematik, Türkçe ve İngilizce dersidir. Sözel derslerde okuma ve anlama önemliyken sayısal derslerde ise sağlam bir temel önemlidir. Matematik konusunda ülke genelinde ciddi bir problem olduğu aşikâr bir gerçek. Kalabalık sınıflarda işlenen matematik dersi çocuklar için yeterli değil.

İstanbul Beylikdüzü ilçesinde hizmet veren etüt merkezimiz, öğrencilere tüm derslerden 7. Sınıf özel ders vermekte, okuldaki müfredatla uyumlu ders programlarıyla çocukların ihtiyaç duyduğu ek ders takviyesini deneyimli öğretmenleriyle sunmaktadır. Beylikdüzü etüt merkezimizde verilen 7. Sınıf özel kurs programları şöyledir.

7. Sınıf Türkçe Özel Ders

Türkçe dersi sözel dersleri anlamada ve yorumlamada önemliyken sayısal derslere de yardımcı olan, öğrenciyi geliştiren bir derstir. 7. Sınıf özel Türkçe dersi için Beylikdüzü etüt merkezimizin donanımlı eğitmenlerinden destek alabilirsiniz.

7. Sınıf Matematik Özel Ders

Beylikdüzü etüt merkezimizin tecrübeli öğretmenleri, matematikten korkan, eksiği olan öğrencilere farklı metotlarla matematiği sevdirir, ders başarısını yükseltmeye yardımcı olur. 7. Sınıf özel matematik dersi almak için Beylikdüzü etüt merkezimize kayıt yaptırabilirsiniz.

7. Sınıf İngilizce Özel Ders

Hayat boyu kişinin önüne çıkacak olan İngilizceyi sağlam temellerle öğrenmek istiyorsanız Beylikdüzü etüt merkezimizdeki 7. Sınıf özel İngilizce dersi kurslarına kayıt yaptırabilirsiniz. İngilizceyi temelden öğrenmek, akademik başarıya ciddi katkı sağlar.

7. Sınıf Fen Bilimleri Özel Ders

Fen bilimleri de tıpkı matematik gibi özel metotlarla öğretilmesi gereken önemli bir derstir. Beylikdüzü etüt merkezimizde ders veren öğretmenlerimizin hepsi 7. Sınıf özel fen bilimleri dersi için bilginin kalıcı yer edinmesinde özel çaba gösterir.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Özel Ders

Sözel derslerden biri olan ve sınavda öğrencilere puan kazandıran sosyal bilgiler dersi, Beylikdüzü etüt merkezimizin deneyimli öğretmenleriyle eğlenceli bir programa dönüşür. 7. Sınıf özel sosyal bilgiler dersi alan öğrenciler, okul derslerinden ve sınavdan tam verim almaya başlar.

6. Sınıf Özel Ders ve Kurs

İlkokul döneminin bitip ortaokul döneminin başladığı sene olan 6. Sınıf, öğrencilerin bir önceki yıla oranla biraz daha yoğun ve ciddi ders içeriklerine geçtiği dönemdir. 6. Sınıftan itibaren her öğrenci bir sınav öğrencisi kabul edilir ve lise sınavına hazırlık temeli atılmaya başlanır. Öğrencilerin geneli eksik olduğu dersler için 6. Sınıf özel ders programlarına kaydolur. Ailelerin ve okul öğretmenlerinin de desteklediği özel dersler, öğrencilerin akademik başarısını artırmada etkilidir. Beylikdüzü etüt merkezimiz 6. Sınıf özel kurs programlarıyla öğrencilerin temel derslerden çalışma takviyesi almasını sağlar. Çocuklarınız için etüt merkezimizin hazırladığı dersler şöyledir.

6. Sınıf Matematik Özel Ders

Matematik LGS, TYT, LYS, KPSS, DGS ve uzmanlık gerektiren mesleki sınavlarda daima öğrencilerin karşısına çıkacak ve sınavda belirleyicilik sağlayacak sayısal derslerin başında yer alır. Bu yüzden çocuğunuzun matematik dersinde eksiği varsa bu eksiği kapatmalısınız. 6. Sınıf özel matematik dersi programlarımıza kayıt yaptırarak etüt merkezimizin deneyimli öğretmenleriyle bu sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz.

6. Sınıf Fen Bilimleri Özel Ders

Fen bilimlerindeki eksiklik okulda ve sınavda başarısızlık getirir. Sayısal bir alanda ilerlemek isteyen öğrenci için fen bilimleri dersinden başarılı olmak önemlidir. 6. Sınıf özel fen bilimleri dersi ile çocuğunuzun fen bilimlerini sevmesini sağlayabilir, akademik başarısını destekleyebilirsiniz.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Özel Ders

Temel dersler arasında yer alan sosyal bilgiler, sözel içeriğine rağmen öğrencilerin ilk kez gördüğü bir derstir. Altıncı sınıf öğrencilerine sosyal bilgileri sevdirmek ve temel bilgilerin kalıcı yer edinmesini sağlamak için Beylikdüzü etüt merkezimizin deneyimli öğretmenlerinden yardım alabilir, 6. Sınıf özel sosyal bilgiler dersi programlarımıza kayıt yaptırabilirsiniz.

6. Sınıf Türkçe Özel Ders

Türkçe sözel dersler arasındaki en önemli ders olup diğer tüm derslerin başarısında etkilidir. Çocuğunuz Türkçe dersinde ne kadar iyiyse diğer derslerde de benzer oranda başarı elde eder. 6. Sınıf özel Türkçe dersi programlarımızdan yararlanarak çocuğunuzun Türkçe başarısını artırabilir, dilbilgisini kalıcı şekilde öğrenmesini sağlayabilirsiniz.

6. Sınıf İngilizce Özel Ders

Yabancı dil dersleri küçük sınıflar için kafa karıştırıcı olduğu gibi aynı zamanda üstüne düşüldüğünde çok başarı getiren bir derstir. Çocuğunuzun İngilizceden özel ders alması okuldaki ders başarısını etkiler, dile karşı özel bir yatkınlık edinmesini sağlar. 6. Sınıf özel İngilizce dersi için Beylikdüzü etüt merkezimizin deneyimli eğitmenlerine başvurabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü’nde faaliyet gösteren etüt merkezimiz, deneyimli öğretmen kadrosuyla birlikte 6 ve 7. Sınıf özel kurs programlarıyla çocuklarınızın eğitimini desteklemektedir. Özel derslerimizin içeriği okuldaki eğitim müfredatıyla aynı içeriğe sahip olup hem okula hem de sınava yönelik bir hazırlık vermektedir. Etüt merkezimizle iletişime geçerek bilgi alabilir, ön kayıt yaptırabilirsiniz.