2,3 ve 4. SINIFLAR İÇİN NELER YAPIYORUZ?

Kuşkusuz yaş ve dönem itibariyle pandemi sürecinde yüz yüze eğitimin eksikliğini en çok hisseden yaş grubu bu sınıf düzeyindeki öğrencilerdir. Biz Beylikdüzü Kabataş Eğitim olarak somut öğrenmeye ve okuma, anlama , anladığını yorumlayıp uygulayabilme imkanını yüz yüze eğitimle öğrenciye sunuyoruz.

LGS NEDİR?

8. Sınıf öğrencilerinin nitelikli okullara girebilmek için girdiği açılımı Lise Geçiş Sistemi olan sınavın kısa adıdır.

LGS NASIL UYGULANIR?

LGS’ de öğrenciler sözel ve sayısal bölümden toplam 90 adet soruyla karşılaşır ve bunlar ayrıntılarıyla şu şekildedir:
SÖZEL BÖLÜMDEN; Türkçe:20 adet
TC İNKILAP TARİHİ: 10 adet
DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ: 10 adet
İNGİLİZCE: 10 adet
SAYISAL BÖLÜMDEN;  MATEMATİK: 20 adet
FEN BİLİMLERİ: 20 adet

LGS’ DE SINAV SÜRESİ NE KADARDIR?

Sözel bölüm 75 dakika, sayısal bölüm 80 dakikadır.

LGS’DE YERLEŞTİRME NASIL YAPILIYOR?

Lgs’ de iki tip yerleştirme vardır. Birincisi belirli bir puan ve yüzdelik dilimiyle birlikte nitelikli bir okula yerleşme. İkincisi ise okul not ortalamasıyla birlikte adrese dayalı bir okula yerleşme.

LGS NASIL ÇALIŞILMALI?

LGS’de konunun kavranması akabinde düzenli soru çözümü, verilen ödevlerin takibi ve anlaşılmayan soruların tekrar yorumlanması LGS’ nin nasıl çalışılması gerektiğinin ana başlıklarıdır.

LGS MATEMATİK NASIL ÇALIŞILIR?

8. Sınıf matematik LGS’ yi kazanmadaki anahtar derslerden biridir. Biz Beylikdüzü Kabataş Eğitim olarak konuların farklı soru tipleriyle pekiştirilmesini ve öğrenciye LGS’nin bizden istediği en önemli edinim olan soruyu yorumlama becerisi kazandırıyoruz.

ANLAŞILMAYAN KONULARLA İLGİLİ NELER YAPIYORUZ?

Öğretmenin öğrenciyi sınıf içerisindeki gözlemi, öğrencinin ödevler ve denemelerdeki başarısı göz önüne alınarak, anlamadığı ya da eksiklik yaşadığı konu belirli periyotlarla öğretmen tarafından ya konu tekrarı şeklinde ya da soru çözümü şeklinde giderilir.

ÇALIŞMA KAMPLARI NELERDİR?

LGS grubu için mart ayında konuların bitmesi akabinde ders tekrarlarıyla birlikte haftada 4 gün öğretmen gözetiminde soru çözümü yapılır.
YKS grubu için mayıs ayı itibariyle haftada 5 gün öğretmen gözetiminde soru çözümü yapılır.

ÇALIŞMA KAMPLARININ AMACI NEDİR?

Amaç öğrencinin daha fazla soru çözmesini sağlayıp kalan eksiklerini anında tespit edip gidermek ve hızlanmasını sağlamak.

TYT/ AYT MATEMATİK NASIL ÇALIŞILIR?

Öncelikle matematiğe karşı olumsuz duygu ve ön yargılarınızı bir kenara bırakmalısınız. Ardından matematik temelinizin ne seviyede olduğunu tespit etmelisiniz. Bunu tahlil etmek için temel matematik işlemlerinden başlayın eğer bu noktada bir sıkıntınız yoksa tyt ve ayt matematik müfredatına çalışmaya başlayabilirsiniz.
Unutmayanız ki matematik yazılarak çalışılacak bir derstir bu yüzden yanınızda bir defter mutlaka bulundurun ve önemli bilgileri ve soru tiplerini mutlaka not edin.
Matematik çalışmak sabır ve zaman gerektirir. Sadece sınav odaklı değil öğrenme odaklı yaklaşılırsa konular daha rahat öğrenilir ve bilginin kalıcılığı sağlanır.
Matematik çalışmada düzenli soru çözümü yapılması ve anlaşılmayan sorulara da mutlaka yanıt bulunması da başarı için çok büyük bir etkendir.